3.4 KEkovýchova 0.8 KJezírko 3%Letní kuchyně 0%Naučná stezka 1.6 KKrmení zvířat 1%Solární sprcha 0.7 KOšetřování stromů 1%Ohrada 3 1 3 1 3 1 3 1 3 1 2 2 2 4 4 1 1 2 4 2 2 2 1 1 2

O projektu

Občanské sdružení Lunaria je nezisková organizace, zabývající se obnovou místní architektury z 18.-19. století, muzejní činností, ekologickým zemědělstvím a výchovou, údržbou a obnovou krajiny a životem v podmínkách 19. století. Jako každá neziskovka potřebuje peníze od dobrovolných dárců. Nechceme ale posílat své zástupce na ulici prodávat samolepky – věříme, že v informační době je možné komunikovat s drobnými dárci lépe.

Rozhodli jsme se tedy vytvořit interaktivní projekt, ve kterém se vy, potenciální dárci, dozvíte něco o nás, o našich projektech a tom, na co darované peníze použijeme. A to nejlepší – umožňujeme vám přímo přidělit prostředky do konkrétního projektu, který vás zajímá, líbí se vám nebo jej považujete za důležitý. Proto jsme se rozhodli vytvořit projekt Virtuální skanzen, který pro nás realizují studio Handmade Dreams a herní vývojář Martin Vaňo.

Virtuální skanzen je dvojčetem skutečného obývaného skanzenu, ekologické farmy a ekocentra. Na těchto stránkách se můžete seznámit se skutečnými projekty, budovanými v rámci skanzenu: letní kuchyni, solární sprše, pastvině, naučné stezce, jezírku nebo ekologické škole. Můžete si prohlížet detaily i náklady na jejich jednotlivé součásti. Mějte ale prosím vždy na paměti, že projekty ve Virtuálním skanzenu, se od těch skutečných malinko liší. Často není možné zachytit projekt ve vší jeho složitosti tak, jak je ve skutečnosti. Snažíme se ale být co nejvěrnější – každý projekt navíc obsahuje galerii, kde si můžete prohlédnout fotografie toho, co za vaše peníze skutečně budujeme. Ještě podrobnější informace pak najdete na našich „skutečných“ stránkách, kam se dostanete z hlavní stránky odkazem vlevo dole.

Budeme rádi, pokud vás Virtuální skanzen zaujme a vy strávíte nějaký čas prohlížením jednotlivých projektů. Ještě raději budeme, když nám na naši činnost přispějete a přitom se pobavíte a dozvíte se zajímavé věci. Návod jak na to najdete pod odkazem níže. A ještě malé upozornění: za vyšší příspěvky (od 1000Kč) výše, od nás dostanete slevy na ubytování, exkurze, naše domácí výrobky nebo třeba dárky.

Realizováno v rámci programu rozvoje pozemkových spolků Českého svazu ochránců přírody, finančně podpořeného v grantovém řízení MŽP. Materiál nemusí vyjadřovat stanovisko MŽP.

http://pozemkovespolky.csop.cz                   www.mistoproprirodu.cz

 

Zavřít
Mapa webu