3.4 KEkovýchova 0.8 KJezírko 3%Letní kuchyně 0%Naučná stezka 1.6 KKrmení zvířat 1%Solární sprcha 0.7 KOšetřování stromů 1%Ohrada 3 1 3 1 3 1 3 1 3 1 2 2 2 4 4 1 1 2 4 2 2 2 1 1 2

Plocha

Ekovýchova 0%

Jezírko 0%

Každá zahrada, sad nebo statek potřebuje vodní plochu. Krajina lépe zadržuje srážky a mikroklima okolo jezírka je příjemnější jak pro zvířata, tak především pro rostliny. My jich tu máme hned několik a další se snažíme vytvářet. Tohle jezírko ale bude největší. Má obsahovat kolem 60 druhů rostlin, které jsou ve virtuálním skanzenu reprezentovány 6 nejzajímavějšími rostlinami.

Sami si můžete vybrat, kterou a kam do jezírka zasadíte z menu vpravo.

Krmení zvířat 0%

Chováme koně, krávu a stádečko koz. Koně na práci, krávu a kozy kvůli mléku. Fungujeme také jako neoficiální útulek pro zatoulané psy a kočky z okolí (a mláďata se nám daří udat i bez televizního charismatu pana Srstky) — to ovšem děláme jen pro radost. Všichni naši zvířecí kamarádi ale potřebují jíst. Pokud nám pomůžete s jejich krmením, budou vám vděčni a když se na nás přijedete podívat, jistě vám osobně poděkují.

Letní kuchyně 0%

V Lunarii je muzeum, skanzen, ekovýchovná škola, probíhá tu celá řada kurzů, a tak máme po celý rok spoustu návštěv. Pro nasycení všech hladových krků potřebujeme větší kuchyni a protože nám sezóna začíná v dubnu a končí v říjnu, bude to kuchyně letní. To znamená otevřená, se stěnami pouze do pasu, takže se do nich dostane příjemný větřík, ale ne všechna zvířátka. Budeme tu mít pec na vaření, pečení chleba a vypalování keramiky, udírnu a lis na ovoce. Všechno samozřejmě v přírodním stylu 19. století. Stavba samotná bude atypický ovál s krovem z trámů a střechou z rákosových došků.

Naučná stezka 0%

Naučná stezka ?Krajina na dlani? je projekt, který budou dělat děti pro děti. Samozřejmě jim v tom budeme pomáhat, nebojte se, nenecháme je provádět výkopové a truhlářské práce. Chceme, aby stezka byla zajímavá především pro ně a do její tvorby je tedy logicky chceme zapojit. Budeme jim pomáhat s celou řadou drobných prací a především se od nich budeme učit, co je zajímá a co má tedy ?Krajina na dlani? ukazovat. Smyslem stezky je ukázat různé typy biotopů, patřících do pestré kulturní krajiny. A samozřejmě tam nesmějí chybět motýli, děti je totiž milují.

Ohrada 0%

Ošetřování stromů 0%

Okolo pastvin a polí máme kilometr a půl mezí, který je osázen nějakými 2000 stromků a keřů. Ty je třeba dvakrát ročně ožínat, aby je nezalehla tráva. Před zimou je navíc třeba natřít stromky a keře repelentem, jinak by nám je okousaly srnky.

Solární sprcha 0%

V létě a vlastně kdykoli svítí pořádně sluníčko, chceme využívat jeho energii k ohřevu vody v solární sprše. A celá bude jen na energii slunce, gravitace, ohně a lidí. Voda přiteče samospádem z lesní studánky a naplní podzemní nádrž. Z té se ručně vypumpuje do černé ohřívací nádrže na střeše nebo do nádrže na studenou vodu pod střechou. Voda z obou nádrží pak samospádem poteče do koupelny, kde se bude míchat. Za špatného počasí budeme ohřívat vodu v tzv. lázeňském válci. Odpad pak půjde do kořenové čističky. Stavba samotná bude mít  hrázděnou konstrukci a zelenou střechu. Bude v ní i toaleta, samozřejmě kompostovací.

Zavřít
Mapa webu